ایمنی در راهسازی


ایمنی در راهسازی

ایمنی در راهسازی یکی از مهمترین مباحث در احداث و بهسازی راه‌های موجود ، ایمنی راه می باشد. چه در هنگام بهسازی و چه در هنگام احداث راه های جدید اولین پارامتر که باید حتما تامین گردد ایمنی راه سازی میباشد . ایمنی را در طرح هندسی راه به شدت مورد تاکید قرار گرفته آنچنان که در ایران برای مبحث ایمنی ۷ جلد نشریه موجود می باشد . این نشریات به مبانی مختلف ایمنی راه اشاره کرده اند . ایمنی نسبت به هزینه از اولویت بیشتری برقرار است بنابراین یک راه مناسب راهی است که ابتدا ایمنی آن تامین شده باشد و سپس نسبت به کاهش هزینه ها به جهت اقتصادی نمودن طرح تلاش شده باشد .

استفاده از تجهیزات ایمنی شخصی را جدی بگیرید هر کدام از کارکنان مشغول در پروژه راه سازی روزانه با خطرات زیادی روبرو هستند. مهمترین راه کار برای محافظت از خطرات حین کار استفاده روزانه از تجهیزات ایمنی شخصی است. این تجهیزات باید با نوع خطر تناسب داشته و استاندارد باشند. مهندسین و کارگران راه سازی باید از مقررات استاندارد ANSI کلاس ۲ یا ۳ پیروی کنند. از مهمترین تجهیزات ایمنی شخصی مورد استفاده در پروژه های راه سازی به موارد زیر می توان اشاره کرد:

لباس کار
لباس کار مهندسین و کارگران راه سازی چه از انواع لباس کار خلبانی باشد یا لباس کار کاپشن و شلوار باید شبرنگ باشد. شبرنگ بودن لباس به بهتر دیده شدن افراد کمک می کند و خطر تصادفات را کاهش می دهد.
کلاه ایمنی
کلاه ایمنی مهندسی یکی از بهترین گزینه ها برای این افراد است. چرا که سر در برابر تابش نور خورشید و ضربه محافظت می کند. وزن آن کم است و عرق گیر داخلی آن از عرق کردن سر پیشگیری می کند.
گوشی ایمنی
به دلیل شلوغ بودن مسیرهای رفت و آمد و امکان استفاده از دریل های قوی باید گوشی ایمنی مناسب با نوع کار نیز مورد استفاده قرار گیرد.
کفش کار
در استاندارد ANSI کلاس ۲ یا ۳ به استفاده از کفش کار با پنچه فولادی نیز تاکید شده است.

روزانه تجهیزات ایمنی جاده ای را بررسی کنید.
همانطور که گفتیم تجهیزات ایمنی جاده با چند هدف انتخاب می شوند. کنترل ترافیک خودروها، جلوگیری از تصادفات و ایجاد ایمنی برای کاکنان راه سازی. برای رسیدن به این اهداف باید یک منطقه امن ایجاد کنید. برای ایجاد این منطقه نیاز به تعداد قابل توجهی تجهیزات ایمنی ترافیکی دارید. از مهمترینفعالیت هایی که برای ایجاد منطقه ایمن باید انجام شود به موارد زیر می توان اشاره کرد:

تعیین نقطه شروع و خاتمه کار
شما به عنوان کارفرما باید نقسه دقیق شروع کار را چند متر جلوتر به خودروها گوشزد کنید. برای اینکار استفاده از چراغ راهنمایی رانندگی چشمک زن، تابلو ترافیکی جاده در دست تعمیر و استفاده از نوار خطر را توصیه می کنیم. نشان داده محل اتمام پروژه به خودرو ها اجازه می دهد آنها سرعت خود را افزایش دهند و ترافیک جاده ای ایجاد نشود. این کار برای حفظ ایمنی کارکنان نیز اهمیت زیادی دارد چرا که آنها میتوانند به درتسی منطقه ایمن را تشخیص دهند و خارج از آن احتیاط بیشتری داشته باشند.

استفاده درست از جدا کننده ها
با توجه به سرعت خودرو ها باید از جدا کننده ها مناسب در جاده استفاده کنید. اگر جاده دارای محدودست سرعت است استفاده از مخروط ترافیکی یا کله قندی گزینه مناسبی است. اما در بزرگراه ها و آزادراه ها که سرعت خودروها زیاد است استفاده از نیوجرسی پلاستیکی یا بشکه ترافیکی را پیشنهاد می کنیم.

به سلامت بدنی کارکنان خود اهمیت بدهید
ازدیگر مشکلات پروژه های راه سازیف اب و هوا است. کار کردن در روزهای گرم سال و همچنین روزهای سرد سال مشکلات زیادی به همراه دارد. از این ر تجهیزات ایمنی شخصی مناسب با شرایط آب و هوایی را برای آنها تهیه کنید. در روزهای گرم سال مایعات کافی در اختیار کارکنان قرار دهید. چرا که کار کردن باعث تعریق آنها شده و در صورت از دست دادن آب بدن، کارکنان خیلی زود گرما زده شده و قابلیت خود را از دست می دهند. در روزهای سرد سال نیز تجهیزات ایمنی مربوط به کار در سرما بهترین انتخاب پیش روی شما است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماورودتماس با ما